Akvaristika úvodem

Akvaristika pro začátečníky aneb jak na akvárium

Akvaristika má na člověka uklidňující účinek. Zmírňuje následky stresu a navozuje celkové uvolnění. Akvárium je kousek přírody přímo v bytě, který umožňuje blíže poznat a pochopit její zákonitosti.

Pěkně zařízené akvárium je kromě toho i velmi atraktivním doplňkem bytových, kancelářských nebo dalších společenských interiérů. Jeho estetický účinek v interieru není ničím jiným nahraditelný.

Takto bychom mohli při výčtu předností akvária ještě dlouho pokračovat. Nádherné akvárium je však pouhým výsledkem na konci dlouhé snahy. Abyste se k němu dopracovali, musíte si uvědomit, že vás to bude stát nemálo úsilí a času, neboť různé druhy ryb i rostlin vyžadují různou péči.

Velmi rychle se může prvotní nadšení změnit ve zklamání. Příčinou může být špinavá nádrž, kde přes řasy neuvidíte jedinou rybu. Takto se mnozí nestali akvaristy ještě dříve, než vůbec začali 🙂

Akvaristika je velmi zajímavý a časově nenáročný koníček. Tyto stránky by měly pomoci akavaristům začátečníkům dosáhnout pocitu uspokojeni nad nádherným a dobře zaběhnutým akváriem s co nejmenším počtem zklamání.

Mnozí z vás potom určitě podlehnou akvaristice, tak jak se to stalo mně. Záhy se jim stane akvaristika celoživotní zálibou, příjemným uvolněním a radosti z poznání.

Přirozeně, že není možné vás na několika stránkách vyčerpávajícím způsobem informovat o všech podrobnostech. Pokusím se však alespoň ozřejmit vám základní pravidla při zakládání nového akvária a jeho následném provozu a údržbě.